GÖRÜNTÜLÜ GÜVENLİK İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYAN CCTV SİSTEM KURULUMLARINDA TEDARİKDEN MONTAJA DEVREYE ALMA, BAKIM VE TEKNİK DESTEK İLE
UÇTAN UCA ÇÖZÜM SAĞLARIZTEDARİK & SATIŞ

Görüntülü güvenlik ihtiyaçlarınız için kamera ve yönetim odası dahil işletmenizin veya kurumunuzun amacına yönelik en uygun donanım modüllerinin tadarik ve satışını yapmaktayız.MONTAJ & DEVREYE ALMA

Kamera ve yönetim odası gibi her kapsamda tüm görüntü sisteminin montajı ve devreye alınması hizmetini sunmaktayız.DESTEK & BAKIM

Yönetim odası desteği, oluşan görüntü kayıplarında onarım ve yenileme gibi ürününüzün stabil çalışması için gerekli destek ve bakımı düzenli olarak sağlamaktayız.

CCTV SİSTEMLERİ

MOZ, hızla artan güvenlik ihtiyacının giderilmesini amaçlayarak yaptığı uygulamalarında, işletmelerin veya kurumların amacına yönelik yaptığı çalışmalarla, müşterisinin görüntülü güvenlik ihtiyacını karşılamayı amaçlamıştır.

CCTV
Kapalı devre televizyon (Closed-Circuit Television) kameraların görüntü sinyallerini belirli bir konuma ilettikleri sistemdir. Televizyondan en önemli farkı sinyalin herkese açık bir biçimde taşınmamasıdır. Kısacası CCTV çalışmakta olduğu kuruluşa özel bir televizyon sistemidir. CCTV sistemi, kameraların stratejik olarak yerleştirilmesi ve kamera içeriğinin monitörlerden kişiye özel olarak gözlemlenmesi prensibine dayanır. Kameralar ve bunlara bağlı kayıt kontrol ve içerik analiz donanımları, çeşitli maksatlarla güvenlik altına alınmak istenen kritik mahallerde kullanılmaktadır. Kapalı video sistemlerinin amacı, gelişen olayların izlenmesiyle veya sistem tarafından otomatik olarak tespit edilmesiyle istenmeyen durumları anında tespit etmek ve bunlara müdahale etmektir. Olay sonrasında da, yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek için kullanılır. Gelişmiş bir CCTV sisteminde kamera ve monitörün yanı sıra lens, switch ve kayıt cihazı(DVR, NVR vb.) gibi parçalar da bulunabilir. Kameraya harici olarak eklenebilecek bir mikrofon veya kameraların üzerinde bulunan dahili mikrofonlar aracılığıyla ses kaydı da mümkün olabilmektedir.

HAREKETLİ KAMERALAR
Kameraların sürekli izleyen birisi varsa ve çok geniş açı /Zoom gereken yerlerde Hareketli ve Zoom’lu kameralar kullanılması daha doğru olur. Hareketli Kamera uzaktan kontrol edilerek Düşey ve Yatay hareket edilebilir. Hareketi sağlayan bu ünite PAN/TILT ünitesi olarak adlandırılır. Kameranın dış ortam veya iç ortamda kullanımına göre PAN/TILT ünitesi değişir. Dış ortamlarda kullanılan üniteler toz, su, güneş, sıcaklık gibi faktörlere karşı muhafaza edilmiş olması gerekir.

MOZ TEKNOLOJİ

CCTV

CCTV çalışmakta olduğu kuruluşa özel bir televizyon sistemidir. CCTV sistemi, kameraların stratejik olarak yerleştirilmesi ve kamera içeriğinin monitörlerden kişiye özel olarak gözlemlenmesi prensibine dayanır.

MOZ TEKNOLOJİ

HAREKETLİ KAMERALAR

Hareketli Kamera uzaktan kontrol edilerek Düşey ve Yatay hareket edilebilir. Hareketi sağlayan bu ünite PAN/TILT ünitesi olarak adlandırılır. Kameranın dış ortam veya iç ortamda kullanımına göre PAN/TILT ünitesi değişir.

MOZ TEKNOLOJİ

KULLANIM ALANLARI

Güvenlik ve suçla mücadele (Mobese), Trafik izleme (EDS), Taşımacılıkta güvenlik (Otobüs, tren, feribot), Tiyatro, Konferans salonu, AVM, Fabrika