GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

En yalın haliyle kişilerin ve / veya araçların bir noktaya girişini kontrol eden güvenlik noktaları olan Giriş Kontrol Sistemleri, aslında hepimizin gün içinde birçok kez karşılaştığı ve kullandığı sistemlerdir. Güvenlik kavramının her geçen gün önem kazandığı günümüzde, Geçiş Kontrol Sistemleri de bu kavramın vaz geçilmez ilk parçası olarak öne çıkmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri bulunacakları yerin ihtiyaç ve beklentilerine göre çeşitli şekillerde tasarlanmaktadır. “Parmak izi ve Yüz Tanıma Sistemleri”, “Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri” ve “Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri” temel Geçiş Kontrol Sistemlerini oluşturmaktadır. Her birinin farklı göreve ve amaca hizmet ediyor olması da tüm bu sistemleri hayatımızda bir “gereklilik” haline getiriyor.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin Avantajları
> Hızlı geçiş ve erişim
> Kolay ve hızlı şekilde yetki kontrolü oluşturma ya da kısıtlama
> Personel takibi ve kontrolü
> Mobil cihazlarla entegre edilebilir olmasıyla kullanım kolaylığı

Parmak izi ve Yüz Tanıma Sistemleri; güvenliğin en üst düzeyde sağlanmasını sağlayan bu sistemler yetkisiz girişlerin önüne geçmek için birebirdir. Kişilere ait parmak ya da yüz taramalarını hafızasında bulunduran sistem geçiş sırasındaki kimlikle bu kaydı eşleştirir ve uygunluğa göre geçişe izin verir.

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri; hepimizin gün içinde mutlaka karşılaştığı bu sistemler; AVM, iş yeri, plaza girişlerinden otobüs, metro gibi ulaşım araçlarına kadar geniş alanlarda kullanılmaktadır. Evden çıkıp işinize gidene kadar ulaşım kartlarınız, geçişlerdeki turnikeler, asansörler ve iş yerine girişler gibi birçok noktada Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemlerini kullanmaktayız. Bu sistemler hem yetkili giriş ve geçiş güvenliğini sağlamakta hem de geçişlerdeki adet ve yoğunluğu ölçerek önemli istatistikler sunmaktadır.

Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri; oldukça yaygın kullanımı olan bu sistemler neredeyse bütün büyük ve kalabalık yapıların girişlerinde bulunur. Güvenlik ve kontrol için hızlı ve etkili çözüm sunan Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri güvenlik dışında sayım ve istatistik gibi veriler için de katkı sağlayabilir.

PARMAK İZLİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Direkt olarak parmak izi tanımlayarak, 50.000'e yakın kişiyi hafızada ayrı bir ID ile oluşturabilen bu sistem türü, günümüz şartlarında en kullanışlı ve en çok sükse yakalayan ürünlerden bir tanesi olarak gözlemlenmektedir. Kişinin, farklı 10 parmağını birden tanımlayabilerek geçiş izni veren sistem türü birçok alanda da aktif olarak kullanabilme kapasitesine sahiptir. Kapı, turnike ve otopark bariyeri gibi sistemler üzerinde yer alan parmak izi okuyucu sistem ile birlikte geniş aralıklarla sistemden faydalanma olanaklarına sahip olabilirsiniz.

YÜZ TANIMALI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Kapı veya turnike üzerine monte edilmiş olan yüz tanıma cihazlarında, geçiş yapacak kullanıcıların yüzleri direkt olarak tanıtılır. 200 ile 5.000 kişiye kadar yüzü direkt olarak hafızasına atma olanaklarına sahip olan sistem türü, herhangi bir temas olmadan kullanıldığı için geçiş kontrol sistemleri arasında en kullanışlı olan ürün tipidir.


CARD PASS AND TURNSTILE SYSTEMS

Evden çıkıp işinize gidene kadar ulaşım kartlarınız, geçişlerdeki turnikeler, asansörler ve iş yerine girişler gibi birçok noktada Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemlerini kullanmaktayız. Bu sistemler hem yetkili giriş ve geçiş güvenliğini sağlamakta hem de geçişlerdeki adet ve yoğunluğu ölçerek önemli istatistikler sunmaktadır.