TEDARİKDEN MONTAJA DEVREYE ALMA, BAKIM VE TEKNİK DESTEK İLE UÇTAN UCA ÇÖZÜM SAĞLARIZTEDARİK & SATIŞ

İleri teknoloji hastane çağrı sistemlerini tedarik ağımız içerisinde bulundurup en uygun fiyatlarla sunmaktayız.MONTAJ & DEVREYE ALMA

Hastane çağrı sistemlerinin montajı ve devreye alınması hizmetini sunmaktayız.DESTEK & BAKIM

Hastane çağrı sistemlerinizin stabil çalışması için gerekli destek ve bakımı sağlamaktayız.

IP TABANLI HASTANE ÇAĞRI SİSTEMLERİ

Hastanelerde kullanılan çağrı sistemleri içerik ve özellik açısından farklılık göstermesine karşın bir bütün olarak değerlendirildiğinde Hastane Çağrı Sistemi olarak adlandırılır. Hastalar, hasta yakınları veya hastane çalışanları tarafından kullanılan; Hemşire Çağrı Sistemi, Mavi Kod Sistemi, Pembe Kod Sistemi, Beyaz Kod Sistemi, Hasta Takip Sistemi, Kartlı Geçiş Sistemi ve Konsültasyon Doktor Çağrı Sistemi gibi sistemlerle tıbbi yardıma ihtiyaç duyulduğu zaman hemşire veya ilgili yetkili kişiye yardım bilgisini iletilmesi için kullanmaktadır. Genel olarak, Hemşire Çağrı Sistemleri bağımsız bir sistem halindeydi ve hemşireler de daima Hemşire Çağrı Sistemlerinin temelini teşkil etmişlerdir. Hasta; Hemşire Çağrı Sistemi kullanarak çağrı butonuna bastığında ya da çağrı kordonunu çektiğinde, kapı girişindeki ve koridorlardaki gösterge lambaları etkinleştirilmektedir. Bununla birlikte, diğer Hemşire Çağrı Sistemleri de kendi bünyesinde ayrı ayrı tasarlanmakta ve kurulmaktadır. Mevcut bu sistemlerde genelde kablolu iletişimin yanında IP Network Ağı (Yerel Ağ), Kablosuz Telefon, Wireless gibi iletişim protokolleri kullanılmaktadır. Gelinen teknolojik seviye, hasta sağlığı ve konforu açısından Hastane Çağrı Sistemleri; hastanelerin mevcut altyapıları kullanılarak IP Network Ağı üzerinden, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), Mobil Çağrı Cihazları (PAGER), Kablosuz Telefon Sistemi (DECT), Hastane Dahili Telefon Sistemi ve Mobil Telefon (GSM) ile uyumlu sistemlerin bir bütün olarak tasarlanması kaçınılmaz olmuştur.

IP Tabanlı Hastane Çağrı Sistemleri
Hemşire Çağrı Sistemleri
Mavi Kod Sistemi
Pembe Kod Sistemi
Konsültan Doktor Çağrı Sistemi
Oda Kontrol Paneli
Kapı Üstü Uyarı Lambası
Hasta Yatak Başı Ünitesi
Hasta El Seti Çağrı Ünitesi
Hasta WC Banyo Çağrı Ünitesi
Hemşire Çağrı Paneli
Personel Akıllı Kart
Acil Servis Çağrı Paneli
Hastane Çağrı Santral Sunucuları
Hastane Çağrı Sistemleri Projelendirme ve Dizayn
IP Tabanlı Hastane Sistemleri

MOZ TEKNOLOJİ

Hastane Çağrı Sistemleri

Hemşire Çağrı Sistemi, Mavi Kod Sistemi, Pembe Kod Sistemi, Beyaz Kod Sistemi, Manyetik Kartlı Geçiş Sistemleri, Hasta Takip Sistemi ve Konsültasyon Doktor Çağrı Sisteminden oluşan ve bunların birbirine entegre olarak çalıştığı ve yönetildiği iletişim ve otomasyon sistemidir.

MOZ TEKNOLOJİ

Hemşire Çağrı Sistemi

Hastaların hasta odalarından, hasta tuvalet ve banyolarından ve acil müşahede odalarından hemşirelere çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin hemşirelere Kapı Üstü Uyarı Lambaları, servis desklerinde bulunan Hemşire Çağrı Panelleri, hemşire mevcut telefon cihazlarıyla iletilmesini ve servis hemşirelerinin kullandığı Manyetik Geçiş Kartları ile servis performansının kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.

MOZ TEKNOLOJİ

KOD Sistemleri

Hastanede Temel Yaşam Desteği (KPR) sürecinin gerektiği Mavi Kod, yenidoğan ve çocuk güvenliğini tehdit eden durumlarda Pembe Kod, hasta ve çalışanların fiziksel saldırı, cinsel taciz ve şiddete maruz kalmaları durumlarında kullanılabilen Beyaz Kod raporlanabilen iletişim ve otomasyon sistemleridir.