YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ

TEDARİKDEN MONTAJA DEVREYE ALMA, BAKIM VE TEKNİK DESTEK İLE UÇTAN UCA ÇÖZÜM SUNARIZ


Yangın algılama sistemlerinin can ve mal kaybını önlemede erken uyarı ve sorunsuz uyarı sisteminin önemine istinaden, dünyada yangın algılama sisteminde en üstün markaların ürünlerini kullanarak, optimum çözümler üretmekteyiz.

Yangın alarm sistemleri temel olarak şu bileşenlerden oluşur;
• Ortamdaki yangın durumunu henüz başlangıç aşamasında iken algılayabilecek dedektörler (optik duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör, gaz dedektörü, ışın tipi dedektör vb.)
• Yangın durumunun gözle görülmesi durumunda insanların el ile ihbar sistemini aktif etmesine imkân veren yangın butonları
• Alarm durumunda sesli ve görsel bir şekilde insanların uyarılmasını sağlayan siren ve flaşörler
• Yangın durumunda farklı bir sistem ile etkileşime geçmek ve bu sistemleri çalıştırmak ya da durdurmak için kullanılan I/O (giriş / çıkış) modülleri
• Tüm bu sistemi kontrol eden ve yöneten kontrol panelleri.

MOZ TEKNOLOJİ

Yangın Algılama

Yangın alarm ve ihbar sistemleri, olası bir yangın durumunun henüz başlangıcı sırasında algılanıp çeşitli uyarıcılar ile insanları bu durumdan haberdar etmeye yarayan sistemlerin genel adıdır. Bir yapı içerisinde kullanılması gereken tüm zayıf akım sistemlerinin belki de en önemlisi yangın alarm ve ihbar sistemleridir.

MOZ TEKNOLOJİ

Adresli Yangın Alarm

Özellikle orta ve büyük tipte işletme veya yapılar için, yangının nereden geldiğini noktasal bazda belirleyebilmek için kullanılır. Bu tip büyük boyutlardaki yapılarda, yangının hangi dedektör veya detektörlerden geldiğini hızlı bir şekilde belirlemek ve buna uygun aksiyon almak hayati önem taşır.

MOZ TEKNOLOJİ

Konvansiyonel Yangın Alarm

Adresli sistemler kadar esnek bir projelendirme imkanına sahip olmasalar da hem uygun maliyetleri hem de kolay kurulum ve kullanımları sayesinde özellikle daha ufak yapılarda tercih edilmektedir.